JUODŲJŲ RYŽIŲ SALOTOS SU KEPTAIS MOLIŪGAIS IR GRANATAIS

„Naujieji metai įpareigoja išbandyti ne tik naujus receptus, bet ir naujus, dar neragautus kokybiškus produktus“ – taip Renata Ničajienė iš „Sezoninės virtuvės“ pristatė pirmąjį šiais metais receptą. Ji prisipažino, kad Italija- jos mėgstamiausia šalis, todėl labai džiaugiamės,  kad pirmoji šiais metais jos kelionė, bent skoniu ir mintimis,- į pačią Italiją.

Šio patiekalo svarbiausias ingredientas, tarsi suvienijantis visus kitus- juodieji ryžiai. Jie gimė Italijoje, sukryžminus azijietiškus ir itališkus ryžius, ir yra auginami išskirtinai Pjemonte bei Sardinijoje. Natūralią juodą spalvą šiems ryžiams suteikia galingi antioksidantai antocianinai. Lyginant su baltaisiais ryžiais, juodieji Venere Integrale pasižymi didesniu skaidulų ir mineralinių druskų, tokių kaip selenas, manganas, cinkas, geležis, kiekiu. Juoduosiuose ryžiuose natūraliai nėra glitimo.

Juoduosius ryžius galima virti keliais būdais:

  • kaip makaronus, dideliame kiekyje vandens. Dažniausiai vienai stiklinei ryžių pilama 6 stiklinės vandens. Ryžiai išverda per 30-35 minutes. Išvirti ryžiai perkošiami rėtyje. Taip paruošti puikiai tinka įvairioms salotoms.
  • kaip ryžius, kai visas vanduo susigeria į kruopas. Taip verdant stiklinę ryžių, reikėtų pilti 2,5 stiklinės vandens. Ryžiai išverda per 30-35 minutes. Tinka kaip garnyras.
  • kaip risotto, taip verdant iš lėto į ryžius reikėtų supilti 3,5 stiklinės sultinio. Patiekalas būtų paruoštas per 35-40 minučių. Galima gaminti su pačiais įvairiausiais produktais.

Šie ryžiai puikiai tinka įvairiems patiekalams – nuo risotto iki salotų, juos galima pateikti kaip garnyrą, labai tinka su jūros produktais.

Kas yra juodieji ryžiai ir kaip juos gaminti rasite, paspaudę šią nuorodą. 

“Viešėdama Italijoje valgiau risotto su juodaisiais ryžiais, džiaugiuosi, kad dabar turiu progą ir pati gaminti šiuos išskirtinius, sveikus pilnagrūdžius ryžius. Pirmam kartui su juodaisiais ryžiais paruošiau sočias, žiemiškas, ypač traškias salotas. Joms labiausiai tiks aromatingas moliūgas (toks kaip sviestinis arba muskatinis). Jei negausite natūralių pistacijų, galite drąsiai naudoti ir sūdytas, tik tada į salotų padažą druskos nebeberkite, o keptus moliūgus taip pat sūdykite saikingai. Šios salotos mums buvo puikus pasirinkimas vakarienei.

JUMS REIKĖS:

  • 1 stiklinės juodųjų ryžių INTEGRALE VENERE
  • 1 nedidelio granato sėklų
  • 1 stiklinės išgliaudėtų pistacijų (tiks ir sūdytos)
  • puokštės šviežių petražolių

Keptam moliūgui:

Padažui:

EIGA:

*Išvirkite juoduosius ryžius. Į puodą įpilkite 6 stiklines vandens, berkite 1 šaukštelį druskos ir užvirkite. Suberkite ryžius į verdantį vandenį ir virkite apie 30 minučių, kol ryžiai suminkštės. Išvirusius ryžius perkoškite, palikite, kad nuvarvėtų.

*Iškepkite moliūgą. Nedidelį moliūgą nulupkite, išimkite sėklas ir supjaustykite nedideliais kubeliais. Apliekite keliais šaukštais ypač tyro alyvuogių aliejaus, apibarstykite druska su pipiriais. Kepkite įkaitintoje iki 200 laipsnių orkaitėje apie 20-25 minutes, kol gražiai apskrus.

*Iš granato išimkite sėklytes, šviežias petražoles supjaustykite, o pistacijų riešutus stambiai sukapokite peiliu.

*Paruoškite padažą. Nuo apelsino smulkiai nutarkuokite žievelę, išspauskite sultis ir suplakite su ypač tyru alyvuogių aliejumi. Gardinkite druska ir pipiriais. Jei naudojote sūdytus pistacijų riešutus, druskos neberkite, nes bus per sūru.

*Visus salotų ingredientus išmaišykite su padažu ir valgykite iš karto. Salotos skanios ir kiek pastovėjusios.”

Skanaus! Buon appetito!

Receptas paruoštas bendradarbiaujant su “Sezonine virtuve”.