Pastą mėgsta visi, tačiau ar tikrai visi moka juos tinkamai pagaminti? Paruošėme 7 svarbiausias taisykles, kurių laikosi kiekvienas italas.
- PATAUPYKITE GERĄ ALYVUOGIŲ ALIEJŲ– jo tikrai nereikia pilti į vandenį. Jei norite, kad virdami makaronai nesuliptų, pirmiausia rinkitės kokybišką pastą ir virkite puode su dideliu kiekiu vandens.
- NEGAILĖKITE DRUSKOS. Virdami pastą italai vandenį gerai pasūdo. Tai leidžia atsiskleisti skoniui.
- NELAUŽYKITE PASTOS! Šis punktas dažniausiai liečia ilgą pastą ir italams sukelia daug emocijų. Jei nemėgstate ilgų makaronų, rinkitės kitą formą. O jei verdate šiuos, dėkite į puodą su verdančiu vandeniu, lukterkite, kol panardinti galiukai vos suminkštės ir tuomet pastumkite, panardinkite likusius.
- NEPERVIRKITE! Atkreipkite dėmesį į virimo laiką, nurodytą ant pakuotės. Italai garsėja įpročiu virti „al dente“, t.y. šiek tiek trumpiau, nei nurodyta. Tai svarbu, norint išvengti pilvo pūtimo, staigaus cukraus kiekio kraujyje šuolio.
- PASTOS FORMOS IR PADAŽO DERINYS. Galioja nerašytos taisykles, kaip derinti tam tikros formos makaronus su padažu. Pagrindinis tikslas- maksimaliai atskleisti patiekalo skonį, tad kiekviena smulkmena yra svarbi. Reiktų nepamiršti ir patogumo valgant. Pavyzdžiui, ilga plona pasta dažniausiai derinama su vientisais, kreminiais padažais, o platesnės juostelės gali „atlaikyti“ ir stambesnį padažą. Smulkiau apie formas ir padažus rašėme ČIA .
- VIENINTELIS REIKALINGAS ĮRANKIS- ŠAKUTĖ. Net ilgiausią pastą italai valgo tik šakute, nenaudoja šaukšto. Ir niekada nepjausto makaronų, tad peilis taip pat nereikalingas.
- VENKITE SŪRIO SU JŪROS GĖRYBĖMIS. Italai neberia tarkuoto sūrio ant pastos patiekalų su jūros gėrybėmis. Tokiu atveju sūris gali būti keičiamas į džiūvėsėlius, pakepintus ant alyvuogių aliejaus.
Dabar jau žinote gaminimo taisykles, tad išsirinkite norimos formos pastos mūsų krautuvėlėje ir pralenkite patys save 😉 Idėjomis, receptais ir gaminimo patarimais dainamės receptų/skaitinių skiltyje.