PASAULINĖ ALYVMEDŽIŲ DIENA

Lapkričio 26 d. yra PASAULINĖ ALYVMEDŽIŲ DIENA!

Pasaulinė alyvmedžių diena buvo paskelbta 2019 m. UNESCO Generalinės konferencijos 40-ojoje sesijoje, kuri vyksta kiekvienų metų lapkričio 26 d.

KAS YRA ALYVMEDIS?

GYVENIMO SIMBOLIS: Alyvmedis yra vienas mylimiausių medžių žmonijos istorijoje, laikomas šventu. Jis simbolizuoja taiką, išmintį ir harmoniją. Visada buvo ilgaamžiškumo, ramybės, harmonijos, augimo, atgimimo ir draugystės simbolis, įkvėpęs daugybę menininkų visame pasaulyje.

DOVANA BENDRUOMENEI:  Alyvmedis yra svarbus ne tik šalims, kuriose auga šie kilnūs medžiai, bet ir viso pasaulio žmonėms bei bendruomenėms. Alyvmedžiai sukuria darbo vietas, saugumą ir gamtos išteklius viso pasaulio bendruomenėms.

DOVANA APLINKAI: Alyvmedžio išsaugojimas ir auginimas yra vis didesnė būtinybė, pasauliui kovojant su klimato kaita. Alyvmedžiai  iš atmosferos pašalina daugiau CO 2, nei išskiriama alyvuogių aliejaus gamybos procese.

DOVANA SVEIKATAI: Alyvuogių aliejus ir valgomosios alyvuogės yra pagrindiniai Viduržemio jūros dietos ingredientai ir geros mitybos grandis. Plačiai pažįstamos ne tik maistinės, bet ir vaistinės savybės, padedančios užkirsti kelią tam tikroms ligoms.

Pasaulinės alyvmedžių dienos tikslas – skatinti alyvmedžio ir jo įkūnijamų vertybių apsaugą, siekiant įvertinti jo svarbią socialinę, kultūrinę, ekonominę ir aplinkosauginę reikšmę žmonijai. Ir, svarbiausia, priminti, kad visi mes esame gamtos dalis.

Alyvmedis yra „taikos tarp žmonių simbolis ir žmogaus veiklos taikoje su gamta simbolis“, – sakė Tuniso ambasadorius UNESCO Ghazi Gherairi.

Šią dieną galime paminėti kiekvienas mūsų- mėgaukimės maistu, pagamintu su ypač tyru alyvuogių aliejumi! Prisijunkite prie šios mažos tradicijos!